×
 • Lajme
 • Lajme

  Vulin: Serbia nuk do ta pranojë kurrë Kosovën

  Insajderi
  17 February 2016 - 11:59

  Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Aleksandar Vulin, ka deklaruar të mërkurën se Serbia kurrë nuk do ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur, raportojnë mediat serbe

  Me rastin e tetë-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, Vulin u ka thënë gazetarëve në Beograd pavarësia e Kosovës është gabim i fuqive të mëdha, raporton Insajderi

  “Problemi është se fuqitë e mëdha vështirë e pranojnë gabimin, e kanë të vështirë të pranojnë se kanë njohur diçka që nuk është shtet”, ka thënë Vullin.

  Më herët Aleksandar Vulin ka qenë edhe Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë./Insajderi.com

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark