×
 • Lajme
 • Lajme

  VV dhe NISMA heshtin ndaj vendimit të AAK-së

  Insajderi
  07 February 2016 - 15:36

  Vendimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj që të shkoj në takim me presidenten e Kosovës, duke injoruar vendimin e prerë të dy partive të tjera opozitare NISMA dhe VV, ka lënë pa koment dy partitë refuzuese.

  Insajderi ka kontaktuar me  Jakup Krasniqin nga NISMA dhe Frashër Krasniqin nga VV-ja.

  Krasniqi nga NISMA nuk ka dashur të komentoj vendimin e Haradinajt.

  “Nuk kam qenë shumë i përfshirë në këtë çështjen e bisedimeve andaj edhe nuk mund të them asgjë, për momentin”, ka thënë Krasniqi nga NISMA.

  Koment për këtë vendim të Haradinajt nuk ka dhënë as zëdhënësi i VV-së, Frashër Krasniqi.

  “Nuk kemi ende qëndrim zyrtar për këtë vendim”, ka thënë Krasniqi.

  Përndryshe, nesër e hënë në Presidencën e Kosovës në orën 9:00, Atifete Jahjaga pret në takim liderët e pozitës dhe tashmë nga opozita, liderin e AAK-së Ramush Haradinaj. Aty do të jetë pjesmarrës edhe ambasadori amerikan në Kosovë.

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark