×
 • Lajme
 • Lajme

  Zeka e Rukolli para drejtësisë  

  Insajderi
  03 February 2016 - 08:41

  Gazetari Milaim Zeka dhe biznesmeni Rrustem Rukolli pritet që sot të dalin sërish para drejtësisë në Gjykatën Themelore në Mitrovicë.

  Zeka akuzohet për veprën penale shkeljes së fshehtësisë, derisa biznesmeni për tentim të pengimit të procedurës zyrtare.

  Këto vepra ndërlidhen me të ashtuquajturin “rasti Drenica” pjesë e të cilit janë Sylejman Selimi e Sami Lushtaku të dënuar për krime lufte.

  Zeka, në emisionin e tij “Pa Rrotlla” që transmetohet në RTK, kishte publikuar një intervistë me një dëshmitar të mbrojtur. /Insajderi.com

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark