×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Zelensky: Propozimi i Putinit për armëpushim nuk mund të besohet

  Insajderi
  14 June 2024 - 17:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Oferta e Vladimir Putin për armëpushim nuk mund të besohet, ka thënë presidenti ukrainas.

  Volodymyr Zelenskyy paralajmëroi se presidenti rus nuk do ta ndalonte ofensivën e tij, edhe nëse kërkesat e tij do të përmbusheshin, shkruan Sky News.

  Komentet e tij në periferi të samitit të G7 vijnë pasi Putini përcaktoi një listë të kërkesave që ai dëshiron që Ukraina të përmbushë përpara se të fillojnë negociatat.

  Këto përfshinin heqjen dorë nga Ukraina nga planet e saj për t’u bashkuar me NATO-n dhe tërheqjen e trupave të saj nga rajonet Zaporizhzhia, Kherson, Donetsk dhe Luhansk.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark