00:39 - 19 Mars 2023

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka reaguar pas përfundimit të takimit në Ohër në mes të Kurtit dhe Vuçiq, ku dy palët janë pajtuar që të zbatojnë të gjitha pikat e marrëveshjes.

Zemaj përmes një postimi në Facebook, i ka reaguar kryeministrit Kurti, duke thënë se “çmimi i paaftësisë – mashtrim dhe degradim”.

Postimi i plotë i tij:

Çmimi i paaftësisë – mashtrim dhe degradim!

“Një nivel të vetëmenaxhimit të komunitetit serb në Kosovë” – autonomi apo?

Kryeminister me plot disponim bile.