×
 • Lajme
 • Lajme

  Zëri i Amerikës habitet me Bujar Nishanin

  Insajderi
  15 February 2016 - 13:06

  Në agjendën e takimeve zyrtare të sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry gjatë ditës së djeshme në Tiranë, ishin fiksuar vetëm takimet me kryeministrin Edi Rama dhe me kreun e opozitës Lulzim Basha. Por presidenti i Republikës Bujar Nishani, i surprizoi të gjithë kur u shfaq në shkallët e avionit në Rinas. Gazeta Tema raporton se Zëri i Amerikës e ka konsideruar si “një gjest i pazakontë nga pikëpamja protokollare”.

  Kerry dhe Nishani biseduan në këmbë për rreth 5 minuta, ku i pranishëm ishte edhe ambasadori Donald Lu. Më pas, Kerry i dha dorën e “ndarjes” presidentit, çka do të thotë se takimi i tyre përfundonte aty. Pas kësaj, eskorta e shefit të diplomacisë amerikane u nis drejt Tiranës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark