×
 • Sport
 • Sport

  Zhegrova e do një klub më të madh, Lille merr një vendim befasues

  Insajderi
  13 June 2024 - 13:45
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Edon Zhegrova pati një sezon për t’u mbajtur mend me fanellën e Lille.

  Ai ishte prej lojtarëve më të dalluar, duke e ndihmuar skuadrën të sigurojë vendin në kualifikimet për Ligën e Kampionëve.

  E vet Zhegrova ka shprehur dëshirën për t’u larguar te një klub më i madh.

  Megjithatë, Lille e ka “bllokuar” yllin kosovar.

  Presidenti i klubit francez u shpreh se vetëm lojtarët Leny Yoro dhe Jonathan David mund të shiten, duke ia bllokuar çdo derë Zhegrovës.

  Për shërbimet e kosovarit pati interesim nga shumë klube evropiane, përfshirë Juventusin.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark