×
 • Sport
 • Sport

  Zhegrova ndëshkohet me të kuq, Lille dështon të kualifikohet direkt në UEFA Champions League

  Insajderi
  19 May 2024 - 23:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Skuadra e Lille ka barazuar 2:2 ndaj Nice në ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Ligue 1.

  Golat për ekipin ku luan futbollisti kosovar, Edon Zhegrova i realizuan: Haraldsson dhe Andre, shkruan Indeksonline

  Madje, Zhegrova në këtë ndeshje bëri edhe një asist. Përveç kësaj, ylli “Dardan” u ndëshkua me karton të kuq direkt për shkak të protestave ndaj gjyqtarit.

  Kujtojmë që skuadra e Lille nuk arriti ta siguronte kualifikimin direkt në UEFA Champions League – por këtë do ta kërkojë përmes ndeshjeve para-kualifikuese.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark