×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare: Ermal Krasniqi kompleton transferimin te Sparta Praga

  Insajderi
  07 June 2024 - 19:03
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ermal Krasniqi e ka mbyllur transferimin te Sparta Praga nga Rapid Bukureshti, pas vetëm gjashtë muajsh qëndrim në këtë klub.

  Sulmuesi i krahut shkëlqeu te Rapid Bukureshti, ku shënoi gjashtë gola dhe kishte tre asistime në pranverë.

  Krasniqi në elitën e futbollit kosovar debutoi te KF Ferizaj, ku u bë i njohur duke shënuar gjashtë gola.

  Por kulmi i tij erdhi te FC Ballkani ku u transferua në verën e vitit 2019, ku në 105 ndeshje, të shënojë 39 gola dhe të shtojë 17 asistime.

  Në dimrin e vitit 2023, Krasniqi bëri hapin e madh, duke kaluar te Cluj , skuadrën me të cilën u përball në grupet e Ligës së Konferencës, nga ku pas një viti kaloi te Rapid Bukuresht.

  Transferimi i Krasniqit te Sparta e Pragës kushtoi 2 milionë euro, derisa Rapidi mund të përfitojë edhe 300 mijë euro të tjera në formë bonusesh varësisht nga paraqitjet e yllit kosovar.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark