×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare: Paulo Fonseca trajneri i ri i Milanit

  Insajderi
  13 June 2024 - 12:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjiganti italian, AC Milan ka gjetur trajnerin e ri.

  Bëhet fjalë për portugezin Paulo Fonseca, i cili do të marrë drejtimin e skuadrës pas shkarkimit të Stefano Piolit.

  Fonseca, do të menaxhojë në Serie A për herë të dytë në karrierën e tij si trajner pasi që më parë ishte te Roma.

  Trajneri portugez, sezonin që lam pas ishte trajner i Lille ku kishte si lojtar, Edon Zhegrovën.

  Fonseca, ka menaxhuar më parë edhe Shakhtar Donetskun, Porton, Bragën dhe Paços de Ferreira.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark