×
 • Lajme
 • Lajme

  15 aktivistë të VV-së të përfshirë në rrokullisjen e kamionit

  Insajderi
  04 March 2016 - 12:16
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në aksionin e përmbysjes së kamionit me mallra serbe që ndodhi të mërkurën janë përfshirë 15 aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosjes.  Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës duke iu referuar dëshmisë së drejtuesit të kamionit.

  Policia e Kosovës njofton se personat e dyshuar ia kanë bllokuar rrugën kamionit i cili ishte në lëvizje dhe vozitësit ia kanë marrë çelësat dhe të nijetin e kanë rrokullisur.

  ‘’Viktima mashkull K-Serb ka raportuar se derisa ishte duke lëvizur me kamion të llojit “Mercedes “ me targa të Serbisë prej pikës kufitare në Merdarë në drejtim të Prishtinës, në lokacionin e lart cekur 15 persona-të dyshuar të panjohur me pesë vetura, ia kanë bllokuar rrugën”, sqaron policia.

  “Të dyshuarit nga viktima i kanë marrë çelësat e kamionit i cili ishte i ngarkuar me mallra të ndryshëm dhe të njëjtin e kanë rrokullisur dhe më pas janë larguar nga vendi i ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar përderisa rasti është duke u hetuar’’, njofton policia.

  Aksioni i Vetëvendosjes ishte bërë si përgjigjej ndaj Republikës së Serbisë, e cila ditë më parë ktheu për në Kosovë mbi 103.000 libra shqip, që ishin të dedikuara për Preshevë, Medvegjë e Bujanoc./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark