Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë, një grua lëndohet rëndë

Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë, një grua lëndohet rëndë

Një aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Podujevë, përkatësisht në fshatin Vranidoll.

Si pasojë e këtij aksidenti një grua raportohet se është lënduar rëndë.

Rastin e ka konfirmuar për Insajderi.org, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 14:00, në rrugën Prishtinë-Podujevë ka ndodhur një aksident i komunikacionit rrugor në mes të një automjeti transportues (kamioni) dhe një veture. Bazuar në të dhënat fillestare një person i gjinisë femërore është e lënduar rëndë. Me rastin po merren hetuesit e njësitit të trafikut”, tha Ahmeti për Insajderi.org. /Insajderi.org