×
 • Sport
 • Sport

  A duhet të jetë pjesë e studios si analist një trajner aktual i ndonjë klubi!? Sokoli dhe Lumi “përplasen” me njëri-tjetrin

  Insajderi
  05 November 2023 - 22:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Trajneri i mirënjohur kosovar, Bylbyl Sokoli dhe opinionisti, Alban Lumi, nuk po pajtohen aspak me njëri-tjetrin

  Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, Sokoli dhe Lumi po ‘përplasen’ rreth çështjes se a duhet trajnerët të jenë pjesë e studiove televizive.

  Sipas Lumit, nëse një trajner është duke udhëhequr një klub, nuk duhet të jetë pjesë e studiove si analist.

  Por, me këtë gjë nuk ra dakord Sokoli, i cili tha ”është një numër i vogël i trajnerëve që dalin nëpër studio, që e kanë për detyrë të analizojnë”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark