×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  A është Vjosa Osmani pjesë e politikave të Albin Kurtit? Kështu përgjigjet ambasadori Hovenier

  Insajderi
  30 May 2023 - 17:05

  I pyetur nëse presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pjesë e politikave qeveritare, nëse Kurti dhe Osmani punojnë si ekip, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se nuk i takon të flasë për këto dinamika brenda institucioneve.

  Megjithatë, Hovenier ka përmendur se Osmani e ka theksuar rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me komunitetin ndërkombëtar, në veçanti me Shtetet e Bashkuara.

  “Besoj se kjo është diçka që ajo e trajton me seriozitet”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark