×
 • Lajme
 • Lajme

  Adem Salihaj: Thaçi do të akuzohet nga Gjykata Speciale

  Insajderi
  03 March 2016 - 15:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj, ka thënë se Hashim Thaçi nuk do të mund t’i shpëtoje ndjekjes së gjykatës speciale edhe pse është zgjedhur president i vendit.

  Sipas tij, Thaçi është në listën e të akuzuarve që do të dërgohen në këtë gjykatë.

  “Nuk besojë  se atë do të mund ta shpëtojë ndonjë lloj imuniteti, madje as pozita e presidentit. Unë mendoj që ai do të jetë në listën e të akuzuarve. Thaçi është akuzuar publikisht në raportin e Dick Martyt”, ka thënë ai.

  Këto komente Salihaj i bëri për një emision të RTV Dukagjinit, ku shtoi se Thaçi me zhdërvjelltësinë e tij do të mund t’io shpëtojë këtij gjyqi.

  “Ai ndoshta prapë do të tregohet  i zhdërvjelltë dhe mund t’i dërgoj edhe shokët tjerë në burg”, ka thënë ai./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark