×
 • Lajme
 • Lajme

  Afër 2 mijë gjoba të shqiptuara brenda 24 orëve

  Insajderi
  05 June 2024 - 11:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1,941 gjoba për shkelësit e rregullave të trafikut.

  Policia poashtu njoftoj se dje ka arrestuar 16 persona. 12 prej tyre janë dërguar në ndalimpolicor.

  Kujtojmë se, nga muaji prill në Kosovë ka filluar zbatimi i Ligjit të ri për rregullat e trafikut rrugor pasi Ligji është votuar në Parlament dhe është dekretuar nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, më 11.03.2024.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark