×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Aksident me fatalitet në Drenas, vetura godet për vdekje këmbësorin

  Insajderi
  18 September 2023 - 14:20

  Një këmbësor ka vdekur pasi nuk ka arritur t’i shpëtojë lëndimeve të marra pas goditjes nga një veturë në Drenas, ditën e hënë.

  Një gjë të tillë e ka bërë të ditur për Gazetën Insajderi zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

  Ajo ka bërë të ditur se vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në Qendrën Klinike Universitare e Kosovës (QKUK).

  “Rreth orës 10:40  kemi pranuar informatën se në rrugën “Xhevat Dogani”-Drenas, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë, një  këmbësor dhe një veturë në lëvizje. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore kanë pësuar këmbësori, i cili nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti  ka ndërruar jetë”, njoftoi Ahmeti.

  “Aktualisht policia ka nisë një hetim për zbardhjen e rrethanave që kanë quar deri te ky aksident trafiku, ndërkohë që ngasësja e automjetit të përfshirë në aksident është arrestuar”. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark