×
 • Lajme
 • Lajme

  Aktakuzë kundër 23 personave për krim të organizuar

  Insajderi
  03 March 2016 - 15:55
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 23 pandehurve të cilët akuzohen për krim të organizuar.

  Aktakuza përfshinë 29 pika të veprave penale, duke përfshirë krimin e organizuar, pastrimin e parave, lëshimin e vendimeve gjyqësore të paligjshme, shpërdorimin e pozitës zyrtare, falsifikimin e dokumenteve zyrtare dhe grabitjen.

  Aktakuza është ngritur nga një prokuror i EULEX-it në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark