×
 • Lajme
 • Lajme

  Alarmon asamblist i VV’së: Rama ka bllokuar sheshin Xhorxh Bush për interes të një biznesi

  Insajderi
  10 June 2024 - 18:29
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Asamblisti i Vetëvendosjes në Prishtinë, Petrit Reçica, ka alarmuar përmes një postimi, duke thënë se kryetari Rama e ka bllokuar sheshin Xhorxh Bush duke e pamundësuar shfrytëzimin e pronës publike nga qytetaret.

  “Pas tentimit per tjetërsimin e pronës publike ne rastin e Pishinës se Germise, pushteti komunal, me sakte Kryetari Rama me LDK, kësaj radhe kane jape ne shfrytëzim sheshin Xhorxh Bush cili është rrethua duke e pamundësuar shfrytëzimin e pronës publike nga qytetaret”, ka shkruar Reçica.

  Tutje ai ka thënë se ka kërkuar qasje në dokumente publike që ta shohë se çka po ndodhë, por nuk ka marr asnjë përgjigjje.

  “Unë javen e kaluar kam kërku nga zyrtaret kompetent te komunës qasje ne dokumente publike, me pa çfare po ndodhe me ketë hapësire te barikadume tash e disa dite, me pa ne çfare forme është jape ne shfrytëzim, kush jane operatoret ekonomik dhe pse pa asnjë thirrje publike.

  Derisa si asamblesit i Komunës ende skam marre asnjë përgjigje, si qytetar i qytetit jam thellësisht i shqetësuar me ketë praktik te LDK-se per tjetërsim te hapësirave publike, te cilën s’do ndalemi se kundërshtuari në çdo formë”, ka përfunduar në reagimin e tij Reçica.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark