×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Ambasadori i Bashkimit Evropian tregon se a mund të tërhiqen masat e BE-së ndaj Kosovës

  Insajderi
  26 July 2023 - 11:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka takuar anëtaret e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme.

  Ai vet pas këtij takimi ka treguar të ketë folur për masat që BE-ja ia ka vënë Kosovës pas mospërmbushjes së kërkesave lidhur me situatën në veri të vendit.

  “Shpjegova që masat e BE-së janë të përkohshme dhe të tërheqshme, por që angazhimi konstruktiv është i nevojshëm për të ecur drejt shtensionimit ashtu siç është kërkuar në qëndrimin e 3 qershorit”, ka shkruar Szunyog në Twitter.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark