×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Amerikani thyen rekord botëror për intervistën më të gjatë të realizuar ndonjëherë, ja sa zgjati ajo

  Insajderi
  27 April 2023 - 09:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një podcast-er i Pensilvanisë intervistoi 137 persona gjatë 37 orëve, 44 minutave dhe 17 sekondave për të thyer Rekordin Botëror Guinness për maratonën më të gjatë të intervistimit.

  Rob Oliver, i cili ka qenë i paralizuar nga gjoksi e poshtë që nga një aksident i vitit 1993, filloi podcastin Perspectives on Healthcare më 2021, duke synuar të diskutojë pikat e forta dhe të dobëta të sistemit të kujdesit shëndetësor si me profesionistët mjekësorë ashtu edhe me pacientët.

  Podkasti i Oliverit e frymëzoi atë të kërkonte Rekordin Botëror Guinness për maratonën më të gjatë të podcast-it dhe ai tha se thirrja e tij e hapur për të intervistuarit çoi në përgjigje nga aq larg si Australia, Zelanda e Re, India dhe Skocia.

  Oliver planifikoi subjekte për 15 minuta dhe përfundoi duke intervistuar 137 persona për një kohë totale prej 37 orë, 44 minuta dhe 17 sekonda, duke thyer Rekordin e mëparshëm Botëror Guinness për më shumë se 8 orë. Atij iu lejua një pushim prej 5 minutash çdo orë, të cilin ai vendosi ta kursente në mënyrë që të mund të bënte pushime prej 30 deri në 60 minuta pas disa orësh.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark