×
 • Sport
 • Sport

  Ancelotti zbulon emrin e lojtarit të Real Madridit që dëshiron ta fitojë Topin e Artë

  Insajderi
  15 May 2024 - 09:55
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Real Madridi vazhdoi sezonin e tyre dominues me stil të shkëlqyeshëm të martën, duke e mposhtur thellë Alavesin në Santiago Bernabeu. Fitorja 5-0 siguron që seria e pamposhtur e Los Blancos në La Liga është tani në 30 ndeshje – një formë e jashtëzakonshme, për të thënë të paktën.

  Carlo Ancelotti ishte shumë i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij, e cila përfshinte një paraqitje fantastike nga portieri Thibaut Courtois, i cili bëri 10 pritje si dhe mbajti portën e paprekur.

  Trajneri italian sqaroi situatën e portierit në ndeshjet e fundit të sezonit, por pa saktësuar se cili do të mbrojë në finalen e Ligës së Kampionëve.

  “Situata është e qartë mes nesh. Kemi dy ndeshje të mbetura në La Liga: Lunin do të luajë njërën dhe Courtois tjetrën”, ka thënë fillimisht Ancelotti.

  Ancelotti foli edhe për Toni Kroos. Ai nuk tregoi shenja shqetësimi në lidhje me largimin e mundshëm të gjermanit nga Real Madridi këtë verë, dhe gjithashtu komentoi mbi temën e një suksesi të mundshëm të Topit të Artë.

  “Askush nuk është i shqetësuar për të ardhmen e Kroos. Fokusi ynë është te finalja e Ligës së Kampionëve. Pjesë tjera do të flasin më pas”.

  “Topi i Artë për Kroos? Do të doja ta fitonte, por ai nuk do ta fitojë. Ndoshta ai mundet, gjithçka mund të ndodhë. Ka Euro 2024 këtë verë. Ai mund të luftojë për Topin e Artë nëse fiton Ligën e Kampionëve dhe Euro 2024 me Gjermaninë”, përfundoi italiani. /Telegrafi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark