×
 • Sport
 • Sport

  Arbër Hoxha i bashkohet Dinamo Zagrebit

  Insajderi
  09 January 2024 - 22:19
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Dinamo Zagreb ka konfirmuar transferimin e sulmuesit Arbër Hoxha nga Slavia Belupo.

  Pasi paralajmëruan transferimin me një video të bukur, ku shfaqej flamuri i Kosovës pranë flamujve të tjerë (origjina e lojtarëve të tjerë të skuadrës), Dinamo e ka zyrtarizuar anësorin.

  “Arbër Hoxha është lojtari i ri i Dinamos. Sulmuesi nga Kosova nënshkroi kontratën me klubin dhe të mërkurën do t’i bashkohet trajnerit Sergej Jakirovic dhe bashkëlojtarëe të rinj”, shkruhet në komunikatë.

  Ndërkohë, Hoxha është shumë i lumtur për kalimin te Dinamo, ku deklaroi se mezi pret ta tregojë kualitetin te klubi më i madh në Kroaci.

  “Jam jashtëzakonisht i lumtur që kam arritur marrëveshje me Dinamon dhe jam lojtari më i ri në klubin më të madh në Kroaci”.

  ‘I falënderoj ish bashkëlojtarët dhe trajnerët për të gjitha eksperiencën, gjithçka që më mësuan, por prova e vërtetë do të nis tani, në tërë kuptimin e fjalës”.

  “Për një kohë të gjatë doja që të luaja për Dinamon, që kur mësova për interesimin e klubit. Asnjëherë nuk kam dyshuar për diçka që tani ndodhi. Do të bëj më të mirën për të justifikuar besimin e klubit dhe të arrij suksese dhe momente të paharrueshme së bashku”.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 April 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark