×
 • Lajme
 • Sport
 • Lajme

  Ardian Gjini nënshkruan dy kontrata për vazhdimin e ndërtimit të stadiumit në Gjakovë

  Insajderi
  04 July 2023 - 13:34

  Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka njoftuar se i ka nënshkruar dy kontrata për vazhdimin e ndërtimit të Stadiumit të Qytetit në Gjakovë.

  “Jam shumë i lumtur që sot nënshkruam dy kontrata për dy fazat në vazhdim për ndërtimin e Stadiumit të Qytetit”, ka shkruar Gjini në rrjetin e tij në Facebook.

  “Do të ndërtohen tribuna lindje, tribuna jug dhe fusha e gjelbër”.

  Gjini ka bërë të ditur që ky investim i ka kushtuar komunës dy milionë e gjysmë euro.

  “Ky investim i komunës për të dy llotet është në vlerë prej 2 milionë e 541 mijë euro”.

  “Dy kompanitë fituese të kontratave PE-VLA-KU dhe Fidani-L janë kompani të cilat janë dëshmuar në projekte të mëhershme”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark