×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Arrestohet nëna që la fëmijët pa ushqim

  Insajderi
  02 March 2016 - 14:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Dihet tanimë se nëna për fëmijën e saj bën gjithçka, mund ta lërë edhe vetën pa ushqim vetëm që ta ushqejë atë, por kjo nënë 27 vjeçare ka një teknikë tjetër.

  Lakisha Connors ka lënë 7 fëmijët e saj pa ushqim me ditë të shumta, kurse veten nuk e la keq në asnjë moment.

  Fqinjët e kishin zbuluar këtë rast, pasi që ata thanë se fëmijët dita e ditës ishin edhe më të dobët.

  Ata thanë se e panë Lakishan çdo ditë me gjëra ushqimore në dorë, duke hyrë në shtëpi, andaj nuk kishin menduar ndonjëherë se fëmijët e saj po vdesin urie, transmeton Gazeta Express.

  Njëra ndër fqinjët kishte lajmëruar policinë ta hetojë rastin se pse këta fëmijë po jetojnë në gjendje të tmerrshme.

  Policia bastisi shtëpinë e Connors, ku gjeti në dhomën e saj gjëra ushqimore që ajo i konsumonte vetëm për vete, kurse frigoriferin e shtëpisë e lëntë të zbrazur.

  Pas kësaj, lakisha Connors u arrestua, ndërsa arsyetimi i saj se pse i la fëmijët pa ushqim është ky:

  “Unë jam më e madhe, unë kam nevojë për ushqim, ata nuk kanë nevojë sepse ende janë të vegjël”.

  Vajza e saj 3 vjeçare, Amonte Connors dhe djali saj 5 vjeçar, Dante Connors iu falënderuan policisë për arrestimin e nënës së tyre. Fëmijët u dërguan në Qendrën e Kujdesit për Fëmijët, dhe tani janë në gjendje të mirë shëndetësore.  /GazetaExpress/

  nena 3

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark