×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Artisti që e ktheu macen e vdekur në dron

  Insajderi
  24 May 2016 - 16:47
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  E gjithë kjo nisi kur me anë të veturës së tij ai goditi një mace, dhe nga aty filloi ideja të cilën Jansen e dërgoi deri në fund.

  mace

  Për të përfunduar këtë punë të nisur, ai kërkoi ndihmën e inxhinierit Arjen Beltman, në mënyrë që të dizajnoi dhe të ndërtoi pajisjen e tij ”gjysmë-dron dhe gjysmë-macë”.

  Sipas Los Angeles Times, droni jo fort i zakonshëm shkaktoi një vëmendje globale ndaj tij, duke qenë se fotot e publikuara të pajisjes u shpërndanë shumë në rrjetet sociale.

  macui

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark