×
 • Lajme
 • Lajme

  Austria ia konfirmon mbështetjen Ministrisë së Mjedisit

  Insajderi
  02 March 2016 - 14:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Projektet në fushën e mjedisit dhe planifikimit hapësinor ishin temë diskutimi në takimin e ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Aganit, ambasadorit të Republikës së Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler.

  Ministri Agani i vlerësoi lart marrëdhëniet dhe bashkëpunimin ndërshtetëror dhe ndërinstitucional në mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Austrisë, veçanërisht në fushën e ruajtjes së mjedisit dhe avancimin e projekteve që ndërlidhen me planifikimin hapësinor dhe kadastrin.

  Ambasadori Austrisë në Prishtinë, Gernot Pfandler shprehu gatishmërinë e Austrisë për vazhdimin dhe thellimin e bashkëpunimit me institucionet e Republikës së Kosovës në çdo sferë me interes për të dyja vendet, duke mos përjashtuar as fushat që mbulon MMPH-ja.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark