×
 • Lajme
 • Lajme

  Autostrada Arbën Xhaferi përfundon në janar të vitit 2018

  Insajderi
  20 May 2016 - 13:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kosova është vendi më infrastrukturën më moderne dhe udhëkryq i rajonit ka thënë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, derisa bashkë me ministrin e Infrastrukturës, Lutfi Zharkun, kanë inspektuar punimet e Autostradës “Arbën Xhaferi”, e cila u tha se do të përfundojë në janar të vitit 2018.

  Për autostradën e re që përshkon rrugën Prishtinë-Han i Elezit, Thaçi deklaroi se po punohet me standarde europian dhe në mënyrë intensive ashtu siç ishte dhe plani i Qeverisë së Kosovës.

  “Këto projekte bëjnë Kosovën më moderne, më europiane dhe më të gatshme për proceset që e presin në të ardhmen”, ka thënë Thaçi, duke shtuar se me marrjen e liberalizimit të vizave dhe proceset tjera rriten edhe përgjegjësitë “prandaj institucionet po punojnë që projekte madhore si autostrada e re të kryhen në afate rekorde”, njofton Klan Kosova

  Edhe ministri Zharku, njëjtë si Presidenti, ka deklaruar se rruga do të kryhet në afat dhe ka folur për projekte të tjera infrastrukturore.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark