×
 • Lajme
 • Lajme

  Bahtiri: Nëse del që kam keqpërdorur një cent do ta vras vetën

  Insajderi
  01 March 2016 - 18:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka folur për aktakzuën që i është ngritur nga Prokuroria Speciale e Kosovës, duke i mohuar akuzat e ngritura ndaj tij, për keqpërdorim të pozitës apo autoritet zyrtar dhe marrëveshje për kufizim të konkurrencës.

  Ai ka mohuar në formë të prerë madje ka thënë se do t’i jepte fund jetës nëse del që ka keqpërdorur paranë dhe pozitën publike.

  “Nëse del që është keqpërdorur një cent nga ana ime unë do ta vras vetën”, ka thënë ai në emisionin “Info Magazine”, raporton Insajderi.

  Sipas tij, akuza e ngritur ndaj tij, se ne emër të Komunës së Mitrovicës ka lidhur marrëveshje me një kompani holandeze me seli në Prishtinë pasi Komuna nuk ka pasur mundësi të bëjë ndriçimin e qytetit.

  “Asnjë cent Komuna nuk e ka dhënë për këtë investim por vetëm ka kursyer”, ka thënë Bahtiri.

  Prokuroria njoftoi gjatë ditës se ekziston dyshimi i bazuar mirë, se Bahtiri dhe zyrtari i prokurimit duke vepruar në cilësinë e personave zyrtar, kanë keqpërdorë detyrën zyrtare, duke i tejkaluar kompetencat e tyre ose duke mos i përmbushur detyrat e tyre zyrtare.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark