×
 • Lajme
 • Lajme

  Bajrami: LDK-ja s’i duron gratë në parti

  Insajderi
  20 May 2016 - 20:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Deputja nga Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami, ka reaguar ndaj mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së që sot nuk kaloi pa trazira.

  Ajo theks të veçantë i dha mungesës së demokracisë në parti, që sipas saj, kjo po tregohet nga padurimi i LDK-së ndaj grave të partisë.

  Reagimi i saj erdhi pasi në mbledhjen e Përgjithshme të LDK-së sot nuk u lejua të marrë pjesë kryetarja e degës së LDK-së në Gjermani, Donikë Gërvalla.

  “Se nuk ka demokraci në atë parti politike, nuk kam dyshuar asnjëherë, por pse janë kaq të padurueshme ndaj politikaneve femra nuk e kam besuar”, ka shkruar ajo në Facebook.

  Ajo i bëri thirrje Forumit të Grave të LDK-së që ta ngrisë zërin dhe të reagoi “fuqishëm”. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark