×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  BBC analizon sulmin mbi Kremlin – disa persona shihen në çati gjatë shpërthimit

  Insajderi
  04 May 2023 - 13:05

  Moska pretendoi se dy drone u përpoqën të sulmonin Kremlinin, por u çaktivizuan dhe nuk shkaktuan asnjë dëm.

  Autoritetet ruse fillimisht akuzuan Ukrainën se po përpiqen të vrasin liderin rus, Vladimir Putin ndërsa tani fajësojnë SHBA-të.

  BBC ka analizuar të gjitha pamjet që kanë qarkulluar në mediat sociale ruse rreth shpërthimit të një objekti mbi një ndërtesë në Kremlin.

  Analisti Ros Atkins vëren në pamje disa persona në çatinë e ndërtesës në momentin e shpërthimit të objektit.

  “Megjithatë të nesërmen e sulmit të mundshëm mund të shihet çatia e padëmtuar dhe se nuk dihet se çka ka ndodhë”, deklaron ai.

  Ndryshe, Ukraina dhe vendet perëndimore kanë hedhur poshtë pretendimet e shtetit rus për tentim vrasjen e Putinit. 

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark