×
 • Sport
 • Sport

  Belgjika e shkel si mysafir Suedinë – Lukaku shënon hat-trick

  Insajderi
  24 March 2023 - 23:16
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Belgjika e nisur me fitore ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, që do të mbahet vitin e ardhshëm në Gjermani.

  Belgët e udhëhequr nga trajneri i ri i tyre, Domenico Tedesco, triumfuan sonte në udhëtim kundër Suedisë.

  Ndeshja e zhvilluar në “Friends Arena” përfundoi me rezultatin 0:3.

  Romelu Lukaku shkëlqeu duke realizuar het-trik. Sulmuesi i Interit shënoi në 35’, 49’ dhe 83’.
  Për të dy kombëtaret ishte kjo ndeshja e parë në Grupin F.

  Belgjika me tri pikë renditet e dyta, aq sa ka edhe Austria si lidere.

  Suedia momentalisht ndodhet në pozitën e fundit (5).

  Suedia pas tri ditësh do të jetë nikoqire e Azerbajxhanit, kurse Belgjika e pret Austrinë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark