×
 • Lajme
 • Lajme

  Boshnjakët organizohen ta nderojnë luftën e UÇK-së

  Insajderi
  06 March 2016 - 10:22
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Prekazi është bërë kryeqendra e Kosovës këto ditë kur me 5,6 dhe 7 mars kur vendi po shënon “Epopenë e UÇK-së”.

  Personalitete të ndryshme të jetës politike në vend po vazhdojnë edhe sot të bëjnë homazhe tek varrezat e familjes Jashari në Prekaz.

  Por sot Prekazin e kanë vizituar edhe drejtues të komunitetit boshnjak të cilët në formë të organizuar kanë vizituar dhe bërë homazhe tek varrezat e familjes Jashari në kompleksin memorial.

  Këshilli Kombëtar Boshnjak dhe organizata “Kosova për Sanxhakun” kanë organizuar homazhe edhe tek komplekset tjera memoriale.

  Rreth 40 anëtarë të këtyre dy organizatave e kanë nisur ditën e tyre me vizitën e tek familja Jashari ku kanë takuar përfaqësuesin e kësaj familje Rifat Jashari.

  Më pas ata kanë vizituar edhe familjen e Shaban Polluzhës ku do të kenë edhe takime me përfaqësuesit e familjes.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark