×
 • Lajme
 • Lajme

  “Burrat të protestojnë, jo gratë”, thirrjet për protestën e sotme

  Insajderi
  01 December 2022 - 10:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Specialistja e psikologjisë mjekësore, Donika Tahirsylaj Alidemi, pas vrasjës së gruas shtatzënë në oborrin e QKUK’së ka bërë thirrje që të mos protestohet lidhur më ketë rast.

  Sipas saj asnjë grua nuk duhet të dal në protestë sepse edhe pse protesta ka vrasjet po vazhdojnë.

  Në vend të kësaj ajo tha se burrat duhet t’ulin grushtat dhe armët.

  “Jo Protest. Sot asnjë grua të mos dal në protest , sepse Ne protestuam shumë dhe vrasjet Vazhdojnë!!Sot Burrat e këtij vendi le t’i ulin grushtat dhe armët dhe ta ngritin zërinë në mbrojtjen e vajzave , motrave dhe nenave te tyre”, shkroi ajo.

  Me të është pajtuar analistja Besa Luzha ajo tha se duhet të shkohet në bojkot të tërsishëm.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark