×
 • Sport
 • Sport

  Chelsea ka frikë nga PSG

  Insajderi
  15 February 2016 - 14:17

  Eden Hazard ka pranuar se skuadra e tij Chelsea frikësohet nga Paris Saint-Germain para ndeshjes së Ligës së Kampionëve që do të luhet të martën mbrëma.

  PSG kishte arritur që të eliminojë Chelsea-n në fazën e njëjtë vitin e kaluar dhe Hazard thotë se ata nuk e kanë harruar këtë zhgënjim.

  “Pas shortit, të gjithë në Chelsea kanë thënë “jo, jo PSG-ja, jo me ta përsëri”, ka thënë ai.

  “Ne ende e kujtojmë ndeshjen e vitit të kaluar.  Ne kishim gjithçka në duar tona, po luanim në Londër, PSG kishte një lojtar më pak.  Por ne u shkatërruam kur pësuam dy herë nga korneri, e që është zakonisht pika jonë e fortë,” ka thënë Hazard.

  “Duhet pranuar se PSG është një ekip që duhet pasur frikën këtë vit,” ka shtuar belgu.

  Kjo është përballja e tretë rresht mes dy ekipeve që kanë investuar shumë në vitet e fundit.

  Chelsea është duke kaluar formë jot ë mirë këtë vit, që është krejt e kundërta e PSG-së.  Ekipi parisien nuk ka humbur ende asnjë lojë në Ligue 1.

   

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark