×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Chollet: Sulm i tmerrshëm, ngushëllime për humbjen e rreshterit Afrim Bunjaku

  Insajderi
  26 September 2023 - 19:17

  Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka shprehur ngushëllime për rënien në detyrë të rreshterit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjakut.

  Chollet këtë e ka thënë përmes platformës ‘X’ (ish-Twitter), teksa ka njoftuar për një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, shkruan Gazeta Insajderi.

  Zyrtari i lartë amerikan ka dënuar, siç ka thënë ai, sulmin e tmerrshëm të së dielës në Kosovë.

  “Fola me kryeministrin Albin Kurti për sulmin e tmerrshëm të së dielës në Kosovë. E dënoj ashpër dhunën kundër Policisë së Kosovës dhe shpreh ngushëllime për humbjen e rreshterit Afrim Bunjaku”, ka thënë Chollet.

  Ai ka ftuar Kosovën dhe Serbinë që të angazhohen në dialog dhe t’i zbatojnë obligimet e Marrëveshjes së Ohrit. /Insajderi.org/

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark