×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Çmime të arsyeshme”- Sa po kushton nafta në ditën e fundit të 2023-ës?

  Insajderi
  31 December 2023 - 16:47
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në ditën e diel (31 dhjetor) çmimi I naftës dizel po lëviz nga 1.30-1.39 centë. Ndërkaq, benzina 1.26-1.30 centë.

  Kështu ka bërë të ditur kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani, për Insajderin, duke thënë se viti 2023 po lihet pas me çmime të arsyeshme, shkruan Gazeta Insajderi.

  “Po e lam vitin 2023 me qmime te arsyshme: Dizelli 1.30 cent deri 1.39 cent, Benzina 1.26 cent deri 130 cent. Me shpres qe ne vitin 2024 trendi i ramjes te derivateve te jet ne ramje”, ka thënë ai.

  “Ne emer tim personal dhe te shoqates se naftarve te kosoves ju uroj vitin e ri 2024. Suksese Shendet . Vitin qe e lam pas ishte me shum sfida dhe problem. Deshiroj qe viti 2024 te jet ma i favorshem per ne”, ka thënë ai.

  Tutje, Berjani ka thënë se do të jetë me shpresë se tregu kosovar do t’i ketë çmimet më të ulëta në rajon.

  Më tej, ai thotë se derivate ka mjaftueshëm në Kosovë. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark