×
 • Showbiz
 • Show

  Denoncimi i fqinjve, Naimi e Mihrija mbindërtim pa leje

  Insajderi
  18 September 2023 - 22:37
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Faqja ‘Vrojtuesit e lagjes’ ka pasur në shënjestër një familje të famshme ditën e sotme.

  Fjala është për familjen e njohur Abazi.

  Dikush nga banorët e lagjes Bregu i Diellit ku është banesa e çiftit Naim e Mihrije ka denoncuar se po bëhet mbindërtim në banesë nga ana e tyre, 23 vite pas luftës kur mbindërtimet ‘lulëzuan’ kudo në kryeqytet.

  May be an image of fire escape

  I shpejt ka qenë moderatori Naim Abazi i cili e ka dhënë versionin e tij, duke mohuar se po bën mbindërtim.

  ‘Jo për Zotin s’ka mbindërtim po kulmin po e ndërrojmë se na u ka kallë besoj e keni pa ! Tash fillon dimri dhe s ke qare pa e vendos kulmin . Kështu është qe 24 vjet kështu e kam ble me 2006 dhe veq po ja hjekim të djegurin e po ja vendosim të riun!’, është shprehur ai.

  Dikush nga banorët ka publikuar një tjetër foto ku pretendohet se po bëhet mbindërtim dhe Naimi nuk po e thotë të vërtetën.

  Nga ana e inspektoratit komunal nuk ka ende ndonjë reagim, duke e lënë të paqartë nëse punimet janë në kundërshtim me ligjin. /Prive.al

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark