×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti Kelmendi: Homoseksualizmi është sëmundje

  Insajderi
  17 May 2016 - 14:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Këto fjalë ai i tha përmes rrjetit social Facebook, me rastin e paradës së komunitetit LGBT në Kosovë, e cila u mbajt sot përmes një marshimi nga sheshi “Skënderbe” deri tek sheshi “Zahir Pajaziti”.

  Pas këtij marshi nga komuniteti LGBT, Kelmendi ka reaguar duke thënë se homoseksualizmi është një sëmundje e cila ka prekur edhe familjet kosovare.

  Gezim Ke

  “Shkencërisht është e vërtetuar se “homoseksualizmi” është sëmundje e cila ka arritur të shtrijë ndikimin në nivel global dhe të ju imponohet shoqërive të ndryshme sikur diçka normale dhe demokratike”, ka thënë Kelmendi.

  Kelmendi insistoi se parada të tilla nuk i nevojiten Kosovës, pasi këto gjëra, sipas tij, duhet t’i bëjë ushtria apo policia e një vendi. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark