×
 • Sport
 • Euro 2024

  Dramë e vërtetë: Conceicao ia siguron fitoren Portugalisë në kohë shtesë pak minuta pas inkuadrimit

  Insajderi
  18 June 2024 - 22:56
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Portugalia ka shënuar golin e dytë kundër Çekisë, duke kaluar në epërsi në minuta shtesë.

  Golin e shënoi në 90′ +1 sulmuesi Conceicao, i cili u inkuadrua në minutat e fundit të lojës së rregullt, shkruan Gazeta Insajderi.

  Goli i Portugalisë erdhi pasi që portugezët e shënuan golin e barazimit, me një autogol të Hranac.

  Lojën me gol të parët e hapën çekët, me një supërgol të Provod.

  Tabelës në grupin F po i prijnë Turqia dhe Portugalia me nga tri pikë. Turqia mposhti Gjeorgjinë me rezultat 3-1. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark