×
 • Showbiz
 • Show

  Dua Lipa flet për luftën në Kosovë: Ndihem shumë afër atyre që vuajnë

  Insajderi
  27 April 2024 - 14:19
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Këngëtarja Dua Lipa ka folur për ndikimin që ka patur në të  lufta e fundit në Kosovë.

  Duke folur për Elle USA për numrin e saj vjetor muzikor, ajo tha: Kam dëgjuar histori nga miqtë (në Kosovë) që kanë humbur anëtarët e familjes dhe shtëpitë e djegura.

  “I pashë ata. Kur ke atë komunikim të drejtpërdrejtë me njerëz që kanë kaluar nëpër (luftë), kjo hap një botë krejtësisht të re, dhe kjo ndodhi për mua. Ndihem shumë afër (atyre që vuajnë) padrejtësitë në botë, apo pabarazitë. Pavarësisht nëse kjo është luftë, apo të dalësh me familjen tënde, të gjithë kanë një përvojë të ndryshme… Ka të bëjë me mbështetjen dhe të mësuarit së bashku”, ka deklaruar Dua.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark