×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Dyshohet se ka armatim”- prokurori i rastit në veri tregon se çfarë është duke u hetuar

  Insajderi
  25 September 2023 - 11:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Prokurori special i rastit në veri, Naim Abazi, ka bërë të ditur se janë duke u lokalizuar disa shtëpi dhe automjete në Banjskë të Zveçanit, nën dyshimin për armatim.

  Prokurori Abazi, për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se aksioni është ende në procedurë dhe se po merren edhe disa veprime shtesë, sikurse është identifikimi i personave të tjerë që kanë bashkëpunuar në rast.

  “Jemi në atë drejtim, tu punu hala në atë drejtim, për me mujt me identifiku edhe persona tjerë që janë të përshirë në këtë aktivitet kriminal”, ka thënë Abazi.

  Gjithashtu Abazi bëri të ditur se janë sekuestruar edhe disa kamera në lokacionin e manastirit lidhur me këtë ngjarje.

  “Jemi tu i identifiku edhe kamerat dhe lokacionet e ndryshme po ashtu kemi sekuestruar disa kamera, dëshmitarët jemi tu i identifiku. Janë plotë veprime tjera që ndoshta s’mundem me i listu për shkak të hetimeve që janë tu u bë”, tha tutje prokurori Abazi.

  Më tej, Abazi ka deklaruar se nga Prokuroria Speciale do të parashtrohen edhe kërkesa për paraburgime.

  “Po patjetër, po, po do të ketë veprime dhe do të ketë kërkesa që do të adresohen edhe përmes gjykatës edhe veprime tjera”, ka thënë prokurori Abazi.

  Ndryshe, Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, mbrëmë ka njoftuar 6 persona janë ndaluar për përfshirje në sulmin ndaj Policisë, dyshohen për vepra terroriste në Banjskë të Komunës së Zveçanit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark