×
 • Lajme
 • Lajme

  Rrugët në Greqi kthehen në “lumenj të rrëmbyeshëm”, njerëzit shpëtojnë njëri-tjetrin

  Insajderi
  07 September 2023 - 14:03

  Greqia prej disa ditësh është përfshirë një mot i keq, me shira të rrëmbyeshëm e stuhi, që kanë shkaktuar përmbytje të frikshme në disa zona.

  Ende edhe sot, disa prej zonave vazhdojnë të goditet nga ky fenomen, numri i viktimave ka shkuar deri më tani në katër.

  Në rrjetet sociale qarkullojnë pamje, ku shihen vërshimet e frikshme të ujit në rrugë dhe njerëz që tentojnë të shpëtojnë duke ndihmuar njëri-tjetrin.

  Shteti fqinj raporton se dëmet e shkaktuara janë kolosale. Toka bujqësore të përmbytura, shtëpi të zhytura nën ujë dhe shumë rrugë të shkatërruara.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Shqipëri/Rajon
  04 December 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark