×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  E rëndë- Gjendet e vdekur në Francë familja me 4 anëtarë, dyshohet se babai i helmoi

  Insajderi
  31 October 2022 - 14:12

  Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Francë, ku anëtarët e një familjeje janë gjetur të vdekur brenda shtëpisë së tyre.

  Ngjarja ka ndodhur në Finistère, në Francën veriperëndimore, me provat e para që tregojnë babain si autor të vrasjes.

  Babai, nëna dhe dy vajzat e vogla të së njëjtës familje janë gjetur të pajetë në një shtëpi në fshatin Karatek të Finisterrës, siç bëri të ditur prokurori i Brestit.

  38-vjeçarja u gjet në katin e dytë, në krevatin bashkëshortor dhe vajzat 8 dhe 11 vjeç në katin e parë, secila në dhomën e vet dhe në shtratin e tyre.

  41-vjeçari është gjetur i varur në katin përdhesë, në shkallë, sipas prokurorisë. Një qen, me sa duket i përkiste familjes, u gjet gjithashtu i vdekur, raportoi AFP.

  Vëzhgimet fillestare, të bëra në vend nga hetuesit dhe mjeku mjekësor, nuk zbuluan asnjë gjurmë dëmtimi të jashtëm dhe as përdorimin e armës në asnjë prej trupave. Nëna dhe dy vajzat kanë shenja të helmimit.

  Drama e luajtur në veriperëndim të Francës i atribuohet, sipas dëshmive të para të prokurorisë, në kuadër të ndarjes së çiftit. I dyshuari kryesor është babai i familjes i cili duket se ka helmuar dy fëmijët dhe bashkëshorten e më pas është vetëvrarë.

  Sipas gazetës “Le Télégramme”, burri punonte në një fabrikë mermeri në zonë, ndërkohë që çifti ishte i martuar që prej qershorit të vitit 2009.

  Drejtoria e policisë vendase, e cila ka qenë në krye të hetimeve, po heton akuzën e vrasjes nga pakujdesia, ndërsa do të bëhet autopsia për të përcaktuar shkakun e vdekjes. 

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark