×
 • Lajme
 • Lajme

  E turpshme: Huliganët dëmtojnë ulëset e stadiumit në Lipjan- Del video

  Insajderi
  05 April 2024 - 19:42
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Faqja zyrtare e komunës së Lipjanit ka publikuar një video përmes së cilës tregon disa të rinj duke dëmtuar ulëset në fushën e sportit.

  Për këtë rast ka reaguar edhe kryetari i komunës Imri Ahmeti.

  Ai tha se kjo është një sjellje e papranushme dhe që duhet të dënohet.

  “Të nderuar qytetarë, ruajtja e aseteve publike dhe investimeve publike është detyrë e të gjithë neve. Huliganizmi dhe dëmtimi i pasurisë shtetrore është i dënueshëm. Kërkohet një ndërgjegjësim i përbashkët për t’u kujdesur për mirëmbajtjen dhe ruajtjen e mjedisit dhe investimeve publike. (Para pak ditësh kjo sjellje tek fushat sportive për ne është e papranueshme dhe duhet të dënohet nga të gjithë). Kryetari Ahmeti apelon tek të gjithë qytetarët që të kujdesen sa më shumë për ruajtjen e investimeve publike”, thuhet në reagimin e Ahmetit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark