×
 • Sport
 • Sport

  Edhe ekipi danez e mposhtë United-in

  Insajderi
  18 February 2016 - 21:20

  Skuadra daneze Mitdtjylland ka mposhtur Manchester United-in në fazën e parë të eliminimit direkt të Europa Ligës, me rezultat 2 me 1.

  Manchesteri kaloi e para në epërsi me talentin holandez Memphis Depay, por Midtjylland barazoi rezultatin një minutë para fundit të pjesës së parë me Pione Sisto-n.

  Në pjesën e dytë United edhe njëherë tregoi dobësitë e saj, dhe në minutën e 77’ Paul Onuachu shënoi për t’i sjell tjetër humbje skuadrës së Van Gaal, që po kalon nëpër një formë të dobët.

  Ndeshja e kthimit mes këtyre dyja skuadrave do të zhvillohet pas një jave në “Teatrin e Ëndrrave”, në Manchester.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark