×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Egjipt, shpërthimi shkatërron 6 makina në Kajro

  Insajderi
  05 March 2016 - 20:43
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një shpërthim i fuqishëm i verifikuar këtë të shtunë në Kajro të Egjiptit ka shkatërruar 6 vetura, bëjnë të ditur mediat ndërkombëtare.

  Sipas burimeve, makinat kanë qenë të parkuara përpara një pallati ku banojnë 3 oficerë policie dhe Qendrës së Kulturës së Omanit, për fat të mirë pa shkaktuar dëme në njerëz.

  Sipas një burimi pranë forcave të sigurisë, shpërthimi ka ndodhur në Mohandesin, zonë në qendër të kryeqytetit egjiptian, në anën e majtë të lumit Nil.

  I njëjti burim, që ka preferuar të ruajë anonimatin, ka saktësuar se oficerët e policisë që jetojnë në ndërtesë i përkasin Departamentit Hetimor.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark