×
 • Lajme
 • Insajderi

  Flet shqiptari i cili u zgjodh këshilltar bashkiak në Mynih, rrëfen vështirësitë deri tek suksesi

  Insajderi
  29 June 2023 - 16:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Delija Balidemaj i cili vjen nga fshati Martinaj por pjesën e studimeve e kreu në Kosovë, tashmë është zgjedhur këshilltar Bashkiak në Mynih.

  Qyteti me mbi 1 milionë banorë tashmë do ta ketë një këshilltar shqiptar.

  Rrugëtimin e tij nga vendlindja në Gjermani si dhe sfidat, Delija i rrëfen për Insajderin përmes një interviste.

  Video:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark