×
 • Lajme
 • Lajme

  Filloi manifestimi “Epopeja e UÇK-së”

  Insajderi
  05 March 2016 - 11:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sot ka nisur sot manifestimi tradicional “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, i cili zgjat tre ditë.

  Manifestimi bëhet në përkujtim të Adem Jasharit, që njihet edhe si komandant legjendar i UÇK-së, dhe familjes së tij.

  Tetëmbëdhjetë vjet më parë, në Prekaz të Skënderajt, gjatë një sulmi të forcave serbe të sigurisë në këtë fshat, janë vrarë më shumë se pesëdhjetë anëtarë të familjes Jashari.

  “Sakrifica legjendare e komandantit Adem Jashari dhe familjes së tij janë sublimim i synimeve shekullore për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, ka thënë presidenti i zgjedhur i Kosovës, Hashim Thaçi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark