×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Forenzika del në vendin e ngjarjes ku u protestua, fillon mbledhja e provave

  Insajderi
  29 November 2023 - 15:16

  Ekipi i Forenzikës ka dalë në vendin e ngjarjes ku është mbajtur protesta e së mërkurës.

  Ata janë parë duke mbledhur prova, ndër to edhe një gazlotsjellës në protestën që eskaloi në dhunë kundër kryetares së Gjykatës Speciale, Ekatarina Trendafilova, shkruan Gazeta Insajderi.

  Policia e Kosovës ka sulmuar me mjete të forta gazetarët që po mbulonin ngjarjen e protestës.

  Pleurat Salihu, gazetar i Arbresh.info, është alivanosur si pasojë e sulmit të policisë.

  Policia ka arrestuar kryetarin e PSD-së, Dardan Molliqaj dhe anëtarin tjetër të kësaj partie, Nol Nushin. /Insajderi.org/

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  01 March 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark